بروزترین‌ها
کفاشیان: نمی‌دانم چطور متهم ردیف اول شد‌ه‌ام/ نمی‌خواهم به خاطر من فوتبال ایران تعلیق شود


رییس فدراسیون فو‌تبا‌ل می‌گوید عنوان کرده‌اند که کفاشیان سوء مدیریت دارد.


بروزترین : علی کفاشیان پس از اتمام جلسه هیات رییسه سازمان لیگ، اظها‌ر کرد: جرم من این است که هشت سال در فدراسیون فو‌تبا‌ل فعالیت کرده‌ام. بروید و ببینید هشت سال قبل فو‌تبا‌ل ایران از نظر سخت افزاری و مقام چه جایگاهی داشت و هم اکنون در چه شرایطی قرار دارد. من نمی‌دانم از کجای فو‌تبا‌ل ایران سوء استفاده کرده‌ام. هنوز هم عقلم نمی‌رسد که از کجای فو‌تبا‌ل می‌توان سوء استفاده کرد.

وی در پاسخ به این سوال که چرا عنوان کرده‌اند که علی کفاشیان متهم ردیف اول پرونده فساد در فو‌تبا‌ل است، اظها‌ر کرد: هنوز هیچ چیز مشخص نیست. ما جوابیه‌هایی را تهیه کرده‌ایم که اگر نیاز باشد پاسخ می‌دهیم و اگر هم خلاف کرده‌ایم به قوه قضاییه خواهیم رفت. مطمئن باشید آنها با کسی تعارف ندارند.

کفاشیان ا‌دا‌مه‌ داد: نمی‌دانم چرا عنوان کرده‌اند که من متهم ردیف اول هستم. باید این سوال را از خودشان بپرسید.

وی در پاسخ به این سوال که آیا این اتفاقات بدین معنا نیست که می‌خواهند شما را محترمانه کنار بگذارند، گفت: اگر محترمانه بخواهند مرا کنار بگذارند استقبال می‌کنم. هشت سال است که در فو‌تبا‌ل فعالیت می‌کنم و تا هر زمانی که دارای پست باشم خدمت خواهم کرد.

رییس فدراسیون فو‌تبا‌ل افزود: حاضر نیستم به خاطر من فو‌تبا‌ل ایران تعلیق شود. نباید به خاطر کفاشیان کاری کنیم که فو‌تبا‌ل به مشکل بر بخورد.

کفاشیان در پاسخ به این سوال که جلسه با کارلوس کی‌روش در ارتباط با چه مسایلی بود، گفت: جلسه با کی‌روش برای امکانات نبود. ما در حال‌ حاضر نمی‌توانیم اردویی را در امارات داشته باشیم و باید از امکانات داخلی استفاده کنیم. کارلوس کی‌روش هم باید در این زمینه به ما تخفیف بدهد. ما درباره برخی مسائل هماهنگی‌های لازم را انجام داده‌ایم و در‌ رابطه با برنامه‌های سال آینده لیگ صحبت کرده‌ایم. آکادمی نیز زیر کشت رفته است و شرایطش پیش می‌رود.

وی همچنین در مورد پیشنهاد الاهلی مصر به کی‌روش، خاطر‌ نشان کرد: او پس از مرخصی فضای خیلی بهتری دارد و آماده است تا تیم ‌ملی را برای صعود به جا‌م جها‌نی آماده کند.

رییس فدراسیون فو‌تبا‌ل درباره شکایت فو‌تبا‌ل ایران از عربستان نیز، خاطر‌ نشان کرد: ما شکایتی نکرده‌ایم. قرار بر این شد تا نامه‌ای به AFC ارسال شود و عنوان کنیم که شرایط برای برگزاری دیدارها در ایران مهیا است، اما اگر عربستانی‌ها مشکلی دارند و می‌خواهند میزبانی شان را در کشور دیگری برگزار کنند ما مشکلی نداریم. در جلسه با وزارت ورزش و جوانان همین مساله عنوان شد. تنها وزارت امور خارجه گفت که ارتباط آنها با عربستانی‌ها قطع است و فدراسیون فو‌تبا‌ل باید خودش نامه‌ای را در این زمینه در نظر بگیرد.

کفاشیان درباره این که این اقدام سعودی‌ها مصداق بارز دخالت سیاست در فو‌تبا‌ل است، گفت: نامه‌ای به AFC زدیم و گفتیم که این مسائل خلاف ماده سه و چهار مسابقات AFC است چرا که این گونه سیاست در فو‌تبا‌ل دخیل شده است. ما باید از طریق قانونی مشکلات را حل کنیم.

وی همچنین در پاسخ به این سوال که چرا به فیفا شکایت نمی‌کنید، گفت: لیگ قهرمانان آسیا ربطی به فیفا ندارد. خودمان نمی‌توانیم از خودمان شکایت کنیم چرا که ما خودمان عضو AFC هستیم بنا‌بر‌این شکایت به فیفا بی معنی است. در حال‌ حاضر باید بگویم که عربستان امنیت ندارد. پیشنهاد ما این است که آنها با توجه به آمادگی ما بیایند در ایران بازی کنند، اما اگر مشکلی برای میزبانی دارند حاضر هستیم با آنها در کشوری به غیر از عربستان به میدان برویم.

مطالب مرتبط