بروزترین‌ها
وضعیت 30 نماینده فعلی تهران در انتخابات مجلس دهم


در حالی 18 روز به موعد برگزاری دهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی باقی مانده است که تحرک گروه‌ها و جریان‌های مختلف با ارائه لیست‌های انتخاباتی بیشتر شده است و ابهاماتی را در مورد وضعیت بازماندگان از این لیست‌ها بخصوص نمایندگان فعلی بوجود آورده است.


بروزترین : یک روز بعد از انتشار لیست ائتلاف اصولگرایان در تهران، وضعیت نمایندگان فعلی در انتخابات و مجلس بعدی روشن‌تر شده است، وضعیتی که بخشی از آن حکایت از بازماندن 3 نماینده اصولگرا از لیست ائتلاف دارد.

به گزارش ایسنا، بررسی شرایط 30 نماینده فعلی تهران نشان دهنده این است که از این تعداد 19 نماینده فعلی در لیست ائتلاف قرار گرفته‌اند که شامل افراد زیر هستند:

1.مرتضی آقا تهرانی

2.فاطمه آلیا

3.محمد حسن ابوترابی فرد

4.لاله افتخاری

5.زهره طبیب‌زاده نوری

6.مهرداد بذرپاش

7.احمد توکلی

8.غلامعلی حدادعادل

9.مجتبی رحماندوست

10.فاطمه رهبر

11.علیرضا زاکانی

12.محمد سلیمانی

13.اسماعیل کوثری

14.غلامرضا مصباحی مقدم

15.حسین مظفر

16.مسعود میرکاظمی

17.الیاس نادران

18.محمود نبویان

19.بیژن نوباوه وطن

‌از بین 11 نماینده فعلی که در لیست ائتلاف نیستند؛

4 نماینده یعنی؛ محمدرضا باهنر، روح الله حسینیان، علیرضا زارعی و علیرضا مرندی در انتخابات ثبت نام نکردند.

از 7 نماینده جا مانده از لیست ائتلاف، حمیدرسایی رد صلاحیت شده است. علی مطهری نیز از لیست صدای ملت و علیرضا محجوب از لیست اصلاح‌طلبان وارد رقابت‌های انتخاباتی می‌شوند. حسین نجابت نیز از حوزه انتخابیه شیراز کاندیدا شده است.

بر این اساس تنها تکلیف 3 نماینده فعلی مجلس شامل مهدی هاشمی، مهدی کوچک زاده و حسین طلا برای حضور در انتخابات روشن نیست.

مهدی هاشمی در گفت‌وگو با ایسنا در واکنش به قرار نگرفتن نامش در لیست ائتلاف اصولگرایان گفت: از آقایانی که اسم بنده را در لیست انتخاباتی ائتلاف اصولگرایان قرار ندادند، تقدیر و تشکر می‌کنم. البته بعد از قرار نگرفتن نامم در این لیست برخی دوستان بر حضور مستقل بنده اصرار داشته و برخی پیشنهادات برای حضور در لیست‌های دیگر مطرح شده است که به زودی نظرم را اعلام می‌کنم.

نماینده مردم تهران همچنین گفت که قطعا و حتما قرار نگرفتن نامم در این لیست انتخاباتی به نفعم خواهد بود.

مهدی کوچک‌زاده دیگر نماینده اصولگرای تهران بازمانده از این لیست در گفت‌وگوی دیگری با ایسنا با بیان اینکه اطلاعی راجع به لیست ندارد گفت که برنامه اش برای حضور در انتخابات را خودش می داند و دلیلی برای مطرح کردن آن ندارد.

حسین طلا نیز در همین رابطه به ایسنا گفت: تا زمان انتخابات اتفاق‌های بسیاری می‌افتد و بعدا در این رابطه صحبت می‌کند.

حال این که این 3 نماینده به صورت مستقل یا در لیست جداگانه ‌در انتخابات حضور پیدا کنند و یا برای وحدت و وجود لیست واحد اصولگرایان در تهران از انتخابات انصراف می‌دهند موضوعی است که باید تا زمان تبلیغات انتخاباتی و حتی موعد برگزاری انتخابات منتظر آن ماند.

مطالب مرتبط