بروزترین‌ها
ادامه کاهش قیمت و معامله مسکن


بر اساس اطلاعات منتشر شده از سوی مرکز آمار ایران در نیمه اول سال جاری ؛ متوسط قیمت خرید و فروش هر متر مربع زمین یا زمین ساختمان‌های مسکونی کلنگی معامله شده از طریق بنگاه‌های معاملات ملکی در کل کشور یک میلیون و 174 هزار و 400 تومان بوده است که نسبت به دوره قبل 0.7 درصد کاهش و نسبت به دوره مشابه سال قبل یک‌ و نیم درصد افزایش داشته است.


بروزترین : همچنین بر اساس آمار منتشر شده از سوی مرکز آمار ایران، تعداد معاملات فروش زمین یا زمین ساختمان‌های مسکونی کلنگی انجام شده از طریق بنگاه‌های معاملات ملکی در کل کشور نسبت به دوره قبل 21 درصد و نسبت به دوره مشابهه سال قبل 36 درصد کاهش یافته است. در میان استان‌های کشور بیشترین متوسط قیمت خرید و فروش یک متر مربع زمین یا زمین ساختمان‌های مسکونی کلنگی معامله شده 3 میلیون و 174 هزار و 400 تومان در استان تهران و کمترین آن 58 هزار تومان در استان کهکیلویه و بویراحمد بوده است. همچنین کمترین میزان خرید و فروش یک متر مربع زمین یا زمین ساختمان‌های مسکونی کلنگی مربوط به استان یزد با 7500 تومان و بیشترین میزان آن در استان تهران با 25 میلیون تومان به دست آمده است.

متوسط قیمت خرید و فروش هر متر مربع زیربنای مسکونی معامله شده از طریق بنگاه‌های معاملات ملکی در سطح کل کشور یک میلیون و 475 هزار و 800 تومان که نسبت به دوره قبل 1.2 درصد کاهش و نسبت به دوره مشابهه سال قبل سه درصد کاهش داشته است.

همچنین تعداد معاملات فروش هر متر مربع زیربنای مسکونی معامله شده از طریق بنگاه‌های معاملات ملکی در سطح کل کشور نسبت به دوره قبل 15.1 درصد و نسبت به دوره مشابهه سال قبل 24.4 درصد کاهش داشته است. مقایسه متوسط قیمت خرید و فروش هر متر مربع زیربنای مسکونی در میان استان‌های کشور نشان می‌دهد که بیشترین آن سه میلیون و 483 هزار و 100 تومان در استان تهران و کمترین آن 182 هزار و100 تومان در استان کهکیلویه و بویراحمد بوده است.

از سوی دیگر کمترین قیمت خرید و فروش هر متر مربع زیربنای مسکونی در معاملات انجام شده در این دوره مربوط به استان خوزستان با 9 هزار و 800 تومان و بیشترین میزان آن متعلق به استان تهران با 24 میلیون و 642 هزار و 900 تومان بوده است. متوسط اجاره ماهانه به علاوه سه درصد ودیعه پرداختی برای اجاره یک متر مربع زیربنای مسکونی از طریق بنگاه‌های معاملات ملکی در سطح کل کشورهفت میلیون و 465 هزار و 300 تومان بوده است که نسبت به دوره قبل 7.7 درصد و نسبت به دوره مشابهه سال قبل 10.4 درصد افزایش داشته است.

همچنین تعداد معاملات اجاره ماهانه به علاوه سه درصد ودیعه پرداختی برای اجاره یک متر مربع زیربنای مسکونی از طریق بنگاه‌های معاملات ملکی در سطح کل کشور نسبت به دوره قبل 21.4 درصد افزایش و نسبت به دوره مشابه سال قبل 9 درصد کاهش داشته است. در میان استان‌های کشور بیشترین متوسط اجاره ماهانه به علاوه سه درصد ودیعه پرداختی برای اجاره هر مترمربع زیربنای مسکونی معامله شده 17 میلیون و 804 هزار و 600 تومان در استان تهران و کمترین آن دو میلیون و 39 هزار و 200 تومان در استان چهارمحال و بختیاری بوده است.

به گزارش ایسنا، همچنین کمترین اجاره ماهانه به علاوه سه درصد ودیعه پرداختی برای اجاره هر متر مربع زیربنای مسکونی این دوره مربوط به استان قزوین با 172 هزار و 400 تومان و بیشترین آن مربوط به استان تهران با 95 میلیون تومان بوده است.

مطالب مرتبط

  آخرین قیمت اوراق تسهیلات مسکن
  قیمت اوراق تسهیلات مسکن که در هفته گذشته تا 90 هزار تومان افزایش یافته بود، از ابتدای اسفند ماه از روند پر شتاب خود کاست و نزولی شد.

  معامله مسکن در اردیبهشت رکورد شکست +جدول
  شمار معاملات مسکن در اردیبهشت ماه نه‌تنها رکورد فروردین ماه 95 را شکست، بلکه از آمار ثبت شده معاملات در اردیبهشت سال گذشته نیز عبور کرد.

  قیمت اوراق تسهیلات مسکن کاهش یافت
  در حالی که قیمت اوراق تسهیلات مسکن در ابتدای اسفند ماه به 90 هزار تومان رسیده بود، اما این قیمت در آخرین ماه سال روند نزولی به خود گرفت و با وجود افزایش وام مسکن خانه اولی‌ها به روند نزولی خود ادامه داد.

  روند تغییرات قیمت مسکن در کم معامله‌ترین منطقه تهران
  با توجه به آماری رسمی، متوسط قیمت هر مترمربع واحد مسکونی در منطقه 22 تهران از بهار سال 90 تا زمستان سال 94 چیزی حدود 2.3 برابر شده است.

  رکورددار گرانی مسکن درجهان کجاست؟
  صندوق بین المللی پول از صعودی شدن قیمت جهانی مسکن در سال میلادی گذشته خبر داد و اعلام کرد قطر و اوکراین به ترتیب رکورددار رشد و افت قیمت مسکن طی این سال بوده اند.

  برای دریافت وام مسکن چقدر باید اوراق بخریم؟
  آخرین وضعیت قیمت اوراق تسهیلات مسکن از کاهش قیمت این اوراق تا سطح 83 هزار تومان حکایت دارد به طوری که متقاضیان برای دریافت وام مسکن 60 میلیون تومانی باید حدود 9 میلیون و 900 هزار تومان اوراق خریداری کنند.

  قیمت یک متر خانه در تهران چقدر است؟ +نمودار
  در شهریورماه سالجاری بیش از 14 هزار واحد مسکونی آپارتمان با قیمت میانگین متری 4 میلیون تومان مورد معامله قرار گرفته که ارزان‌ترین قیمت میانگین برای این واحدها در منطقه 18 به ارزش حدود 2 میلیون تومان به ثبت رسیده است.

  خانه‌های زیر 200 میلیون تومان در تهران+جدول
  آخرین گزارش های بانک مرکزی نشان می دهد که قیمت مسکن در خرداد ماه نسبت به ماه گذشته اش افزایش 3.5 درصدی نسبت به ماه گذشته داشته است.

  گرانی همزمان قیمت و اجاره‌بهای مسکن
  کارنامه بازار مسکن در فروردین‌ماه امسال حاکی از افزایش نرخ اجاره‌بهاء مسکن در دوره‌ای است که قیمت مسکن نیز روندی صعودی را پشت سر گذاشت.

  قیمت اوراق تسهیلات مسکن 90 هزار تومان شد
  ابلاغ وام جدید مسکن و افزایش تقاضا برای خرید اوراق تسهیلات مسکن موجب شد قیمت این اوراق در هفته جاری نیز همانند هفته های گذشته رشد کند و به حدود 90 هزار تومان برسد.

  ترین‌های مسکن تهران را بشناسید
  در بازار مسکن پایتخت ترین‌هایی وجود دارد که آگاهی از آنها می‌تواند در بررسی اوضاع مسکن شهر تهران به شما کمک کند.

  پیش‌بینی بانک مرکزی از بازار مسکن 95
  با اجرایی شدن طرح های متنوع وام های مسکن از نیمه اول سال گذشته و استمرار آن در سال جاری، بانک مرکزی این گونه پیش بینی کرده است که با توجه به چشم اندازی که برای بهبود فضای اقتصاد کلان در سال جاری وجود دارد و همچنین اقدامات انجام شده در نظام بانکی در حوزه تسهیلات مسکن، بهبود عملکرد بازار مسکن در سال 1395 دور از انتظار نیست.

  مسکن گران‌تر شد/ زمان مناسب برای خرید
  بانک مرکزی باز هم از گران‌تر شدن قیمت مسکن خبر داد و اعلام کرد که با توجه به شرایط موجود، زمان برای خرید خانه به ویژه از سوی زوجین مناسب است.

  خبرخوش برای متقاضیان وام‌ مسکن
  مدیرعامل بانک مسکن از کاهش ۲ درصدی سود تسهیلات صندوقهای پس‌انداز این بانک خبر داد و گفت: با این اقدام میزان اقساط وامهای ۸۰، ۶۰ و ۴۰ میلیون تومانی به ترتیب به ۸۸۰ هزار تومان،‌۶۶۰و ۴۴۰ هزار تومان کاهش می‌یابد.

  بازار خانه‌های نوساز داغ شد
  گزارش ها از بازار مسکن، از افزایش تعداد معاملات آپارتمان های نوساز حکایت دارد.

  قیمت مسکن در منطقه الهیه
  آنچه در زیر می آید جدول قیمت معاملات انجام شده آپارتمان در الهیه تهران طی آبان ماه 95 است. لازم به ذکر است که این ارقام مربوط به اعلام سامانه اطلاعات بازار املاک ایران می باشد:

  خانه‌های نوساز تهران متری چند؟ +جدول
  عمر بنا یکی از ویژگی های مهم در انتخاب خانه برای خریداران است که عموما خانه های نوساز طرفداران مخصوص به خود را دارند.

  قیمت شب عید خانه‌های معامله شده در تهران
  بررسی جدیدترین قراردادهای منعقد شده مسکن در تهران نشان می‌دهد قیمت‌های شب عید تغییر چندانی نسبت به ماه قبل نداشته است.

  ترسیم عمق رکود در بازار مسکن به روایت آمار/ فروش خانه 24.4 درصد کاهش یافت
  تازه‌ترین گزارش‌ها از وضعیت معاملات مسکن در نیمه اول 1394، عمق رکود در بازار مسکن را به ترسیم می‌کشد؛ تا جایی که تعداد معاملات فروش هر مترمربع زیربنای مسکونی در سطح کشور نسبت به دوره مشابه سال گذشته 24.4 درصد کاهش داشته است.

  نرخ قطعی آپارتمان‌های نوساز فروش رفته در تهران+جدول
  براساس آمار ارائه شده در سامانه اطلاعات بازار املاک ایران از مجموع آپارتمان‌های خرید و فروش شده طی چهار روز اخیر در تهران، حجم زیادی از معاملات مربوط به آپارتمان‌های مسکونی نوساز در محلات مختلف شهر می‌شود.