بروزترین‌ها
پول واریزی به حساب نخست وزیر مالزی از سوی پسر ملک‌عبدالله بود


دادستان مالزی فاش کرد که کمک جنجالی 700 میلیون دلاری به نخست وزیر مالزی از سوی پسر ملک عبدالله، پادشاه فوت شده عربستان بوده است.


بروزترین : مهد اپندی علی، دادستان مالزی سرانجام تحت فشار رسانه‌ها و مخالفان دولت گفت که مبلغ 2.6 میلیارد رینگیت (700 میلیون دلار) واریز شده به حساب‌های شخصی نجیب تون رزاق، نخست وزیر مالزی در سال 2013 از جانب یکی از پسران ملک عبدالله، پادشاه سابق عربستان بوده است.

وی از ذکر نام شاهزاده سعودی اعطا کننده این کمک مالی امتناع کرده و گفت: ما نام این فرد را می‌دانیم. او پادشاه سابق عربستان نبود بلکه یکی از پسران او بود که همچنان در قید حیات است.

ملک عبدالله سال گذشته به دلیل بیماری و کهولت سن از دنیا رفت و ملک سلمان بن عبدالعزیز آل سعود، برادر او به عنوان پادشاه عربستان انتخاب شد.

دادستان مالزی که با روزنامه استار چاپ مالزی مصاحبه کرده است، اظهار کرد: فرد اهدا کننده میلیاردها دلار ثروت دارد و دوست داشته تا بخشی از آن را به هر کسی که دلش می‌خواسته بدهد. ما در مالزی قانونی نداریم که دریافت کمک‌های مالی سیاسی را ممنوع کرده باشد.

وی پیشتر عنوان کرده بود که بررسی‌های انجام شده در خصوص دریافت کمک مالی از سوی نخست وزیر مالزی نشان داد که وی هیچگونه کار خلافی در این خصوص انجام نداده است.

به گزارش ایسنا، طرح اتهام فساد مالی به نخست وزیر مالزی پس از آن آغاز شد که روزنامه وال استریت چند ماه پیش در گزارشی مدعی شد که میلیون‌ها دلار از منابع طرح توسعه‌ای موسوم به 1MDB در جریان کارزارهای انتخاباتی سال 2013 در مالزی به حساب‌های شخصی نخست وزیر این کشور واریز شده است.

مطالب مرتبط