بروزترین‌ها
محافظ اشرف غنی کشته شد


منابع خبری افغانستان اعلام کردند که «صلاح الدین» یکی از محافظان رییس جمهوری این کشور توسط افراد مسلح ناشناس در استان ننگرهار کشته و مادرش زخمی شده است.


بروزترین : به گزارش ایرنا، خبرگزاری «جمهور» روز دوشنبه اعلام کرد که صلاح الدین شب گذشته « یکشنبه شب» در منطقه «تعمیرات» شهرستان «بهسود» از منزلش بیرون کشیده شده و گلوله باران شد.

«عطاالله خوگیانی» سخنگوی استاندار ننگرهار افغانستان نیز این حادثه را تایید کرد و گفت که تحقیقات در این زمینه شروع شده است و نیروهای امنیتی و پلیس تلاش حود را برای بازداشت عاملان این حادثه ادامه می دهند.

تاکنون فرد یا گروهی مسئولیت قتل محافظ رئیس جمهوری افغانستان را به عهده نگرفته است.
عناصر گروه تروریستی و تکفیری داعش و نیروهای طالبان در استان ننگرهار حضور و فعالیت دارند.
پیشتر رئیس انجمن روزنامه نگاران آزاد افغانستان هشدار داده بود که عناصر داعش بر مناطقی از استان ننگرهار کنترل پیدا کرده و از طریق ارسال پیام های مکتوب، ساکنان منطقه را تهدید می کنند.

سازمان ملل در گزارشی گفته بود که داعش قصد دارد استان ننگرهار را به پایگاه منطقه ای خود تبدیل کند، اما ارتش افغانستان با حمله های سنگین هوایی و زمینی به مواضع این گروه، مانع استقرار انبوه آنان در این استان شده است.

عناصر وابسته به داعش بیش از یک ماه قبل ایستگاه رادیویی در این استان راه انداخت و از این طریق به جذب نیرو و حمله به حکومت وحدت ملی افغانستان می پرداخته است که هفته گذشته محل استقرار این ایستگاه رادیویی با بیش از 20 تن از نیروهای آنان در حمله هوایی نابود شدند.

مطالب مرتبط