بروزترین‌ها
ایران و روسیه ویزا چندبار ورود 5 ساله صادر می‌کنند


سفارت روسیه در ایران روز (دوشنبه) اعلام کرد: هیات‌های دیپلماتیک در روسیه و ایران ممکن است ویزای چندبار ورود را برای مدت یک تا پنج سال صادر کنند.


بروزترین : بخش رسانه‌یی سفارت روسیه در ایران گفت:‌ در صورتی که دریافت کننده ویزا پیش‌تر ویزای یک‌بار ورود به کشور مقصد را دریافت کرده باشد، سفارت‌خانه‌های ایران و روسیه و سرکنسولگری‌های آن‌ها ممکن است ویزای چندبار ورود برای مدت یک سال و برای شهروندانی که در متن یادداشت تفاهم گروه‌بندی شده‌اند، صادر کند.
مسوول رسانه‌یی سفارت روسیه اضافه کرد:‌ سفارت‌خانه‌ها و کنسولگری‌های دو کشور هم‌چنین قادر خواهند بود تا ویزا برای مدت 5 سال هم صادر کنند.
به گزارش ایسنا به نقل از خبرگزاری تاس روسیه، توافق‌نامه تسهیل روند صدر ویزا بین ایران و روسیه در ششم فوریه به اجرا درآمد. یک توافق‌نامه بین دولتی در 23 نوامبر 2015 به‌دنبال ملاقات رییسان‌جمهور ایران و روسیه به امضا رسید.
دانش آموزان، دانشجویان، استادان دانشگاه هر دو کشور روسیه و ایران و نیز گروه‌های فرهنگی - هنری از جمله شهروندانی هستند که در موضوع تسهیل صدور ویزا قرار دارند.
تجاوز و سرمایه‌گذاران هر منطقه از ایران و روسیه که برای روابط دوستانه توافق دارند با درخواست کتبی شهردار یا فرماندار می‌توانند ویزا دریافت کنند.

مطالب مرتبط